Ndërlidhjet

ANKARA


Turqia ka vonuar hapjen e hapësirës ajrore për aeroplanët ushtarakë amerikanë, duke kërkuar një kontroll më të madh mbi flutrimet dhe liri më të madhe për lejimin e vendosjes së trupave turke në zonën kufitare.
Uashingtoni ka kundërshtuar vendosjen e njëanshme të trupave turke në kufi duke iu trembur mundësisë së një lufte brenda luftës, cfarë do të thotë përplasje mes trupave turke dhe atyre kurde.
XS
SM
MD
LG