Ndërlidhjet

HALABAJA/IRAK


Në veri të Irakut, në territorin e kurdëve, pran kufirit me Iranin nga një shpërthim automobili bombë janë vrarë një gazetar i televizionit të Australisë, tre ushtarë kurdë dhe një civil.
Në Jug të Irakut, u raportuan të plagosur 5 gazetarë të që punonin për rrjetin televiziv britanik ITV. Ata kanë hasur me gjasë në zjarrin e forcave irakiane derisa shkonin në Basra. Tre prej tyre konsiderohen të zhdukur.
XS
SM
MD
LG