Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat aleate të prira nga Shtetet e Bashkuara kanë vazhduar me bombardime të fuqishme të caqeve në Bagdad dhe në qytetin verior, Mosul edhe në orët e mbrëmjes.
Sekeretari amerikan i Mbrojtjes tha në Uashington se skenat e para në televizion nga bombardimet e Bagdadit të këpusnin shpirtin. Por ka theksuar se projektilët janë drejtuar "me saktësinë më të madhe në historinë e luftërave" dhe kjo kundër regjimit të Saddam Hussein dhe jo kundër vetë qyteteve.
XS
SM
MD
LG