Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i mbrojtjes Donald Ramsfeld tha se ende është herët të përcaktohet nëse lideri i Irakut Sadam Husein e ka humbur kontrollin ndaj forcave irakiene.
Ramsfeld tha gjithashtu se nuk kishte kurrfarë dyshimi në epilogun e luftës.
Forcat e koalicionit janë të stërvitura dhe pajisura për të vepruar edhe në rast të sulmit me armë bërthamore ose kimike. Megjithate, kjo nuk do ta ndryshonte erzultatin e vërtetë të luftës", tha Rumsfeld.
XS
SM
MD
LG