Ndërlidhjet

ANKARA


Zyrtarë amerikanë dhe turq sot sërish do të diskutojnë rreth kontestit për praninë e trupave turke në Irakun Verior.
Shtetetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian i kanë bërë thirrje Turqisë të mos dërgojë trupa në Irakun verior shkaku i destabilizimit të mundshëm dhe përleshjeve me kurdët e Irakut.
XS
SM
MD
LG