Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara ia kanë dhënë kontratën prej 4.8 milionë dollarëve një kompanie amerikane për të menaxhuar portin irakien Umm Qasr në Gjirin Persik.
Agjencia për Zhvillim Ndërkombëtar tha se kompania do të jetë përgjegjëse për shpërndarjen e ndihmave humanitare dhe materialeve për rindërtim.
XS
SM
MD
LG