Ndërlidhjet

BAGDAD


Zëvendës presidenti irakian, Taha Yassin Ramadan kritikoi sot ministrat e jashtëm arabë, të cilët u takuan dje në Kajro, duke thënë se thirrja e tyre për tërheqie "të menjëherëshme dhe të pakusht" të trupave të prira nga Shtetet e Bashkuara nga Iraku nuk mjafton.
Ramadan ka sugjeruar se vendet arabe duhet të vënë embargo nefte ndaj Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë.
XS
SM
MD
LG