Ndërlidhjet

UASHINGTON


Komandanti i trupave tokësore amerikane ka thënë se forcat armike të ushtarëve të Shteteve të ashkuara janë të "ndryshme" nga armiku, për të cilin forcat amerikane janë stërvitur ta luftojnë.
Gjeneral lejtnant William Wallace citohet nga "Washington Post" të ketë thënë se luftëtarët e Irakut janë të gatshëm të kryejnë sulme vetëvrasëse kundër forcave më superiore të Shteteve të Bashkuara, dhe të përdorin kërcënime për të nxitur kundërshtime ndaj forcave amerikane dhe britanike.
XS
SM
MD
LG