Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ligjvënësit amerikanë i kanë bërë thirrje presidentit George Bush të caktojë një ditë për lutje dhe agjërim, për të siguruar bekimin hyjnor të trupave amerikane në Irak dhe për të mbrojtur Amerikën nga sulmet terroriste.
Teksti i rezolutës së Dhomës së Përfaqësuesve vëren se për herë të fundit, një president amerikan ka bërë thirrje për lutje dhe agjërim në vitin 1863, gjatë luftës qytetare në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG