Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shefi i Shtabit të ushtrisë amerikane, gjenerali Richard Myers, gjatë një konference për shtyp në Pentagon, ka hedhur poshtë zërat se lufta nuk po shkon si duhet dhe se planet ushtarake nuk kanë paraparë një morri detajesh.
"Unë e mbështes këtë plan ushtarak. Mendoj se gjenerali Franks ka hartuar një plan të mirë. Deklarata ime përfundimtare është se ky plan është i shkëlqyer", tha gjenerali Meyers.
XS
SM
MD
LG