Ndërlidhjet

SARAJEVË


Mirko Sarovic, kreu i presidencës tre palëshe të Bosnjë - Hercegovinës, ka dhënë dorëheqjen pas përfshirjes në skandalin e shitjes së paisjeve ushtarake Irakut.
Dorëheqja ka ardhur pas lëshimit të raportit të hartuar nga hetues ndërkombëtar, ku thuhet se firma serbe e Bosnjës Orao i ka shitur motora aeroplanësh ushtarakë dhe paisje të tjera regjimit të Sadam Huseinit.
XS
SM
MD
LG