Ndërlidhjet

KAMPI AS SAYLIYA


Ushtarakë amerikanë i kanë mohuar akuzat e Irakut se aeroplanët e koalicionit i kanë sulmuar autobusët që i bartnin aktivistët kundër luftës, të cilët nga Shtetet e Bashkuara dhe Evropa ishin nisur në Bagdad për të shërbyer si mburojë e gjallë.
Ministria irakene e informatave tha më parë se aktivistët e lënduar po trajtohen në një spital afër kufirit me Jordanin.
XS
SM
MD
LG