Ndërlidhjet

ANKARA


Vizita e djeshme e Sekretarit amerikan të Shtetit, Kolin Powell, në Turqi ka ndihmuar dy vendet të përmirësojnë mardhëniet dypalëshe.
Kështu kanë deklaruar burimet qeveritare turke.
Ndërsa zëdhënësi i presidentit të Turqisë, ka nënvizuar se "partneriteti strategjik", mes dy vendeve është i rëndësishëm për të dyja palët dhe do të vazhdojë dhe në të ardhmen.
XS
SM
MD
LG