Ndërlidhjet

TEHERAN


Grupi kryesor i opozitës irakene, që vepron në Iran, ka kërkuar nga gjithë myslimanët të ndihmojnë në mbrojtje të vendeve të shenjta të besimit islam në qytetet e Naxhafit dhe Karbalës.
Opozita irakene ka akuzuar regjimin e Sadam Huseinit se po përdor vendet e shenjta si baza nga ku sulmohen trupat amerikano-britanike.
XS
SM
MD
LG