Ndërlidhjet

KABUL


Elementët e mbetur talibanë dhe të rrjetit terrorist të Al-Kaidës nuk janë në gjendje të destabilizojnë qeverinë afgane, ka deklaruar ministri i brendshëm, Ali Ahmad Xhalali.
Deklaratat e tij erdhën pas rritjes së sulmeve ku caqe kanë qenë të huajt.
XS
SM
MD
LG