Ndërlidhjet

SHANGAJ


Raste të reja të sëmundjes vdekjeprurëse janë regjistruar në Kinë dhe Rusi, ndërsa dje në Shtetet e Bashkuara u identifikuan 4 të infektuar nga sëmundja e njohur si Sindromi Akut i Organeve të Frymëmarrjes.
Deri tani sëmundja ka shkaktuar vdekjen e të paktën 81 njerëzve në Azi dhe Kanada, dhe ka infektuar rreth 2.000 njerëz në botë.
Simtomet e sëmundjes janë ethet, dhimbja, kollitja e thatë dhe pengesat në frymëmarrjen.
XS
SM
MD
LG