Ndërlidhjet

MADRID


Mijëra vetë kanë protestuar në Spanjë, Turqi dhe Greqi në shenjë proteste ndaj luftës në Irak.
Rreth 15 mijë njerëz protestuan në Madrid dhe policia njoftoi për akte dhune.
Në Turqi forcat e rendit kanë përdorur gazin lotësjellës për të shpërndarë protestuesit.
XS
SM
MD
LG