Ndërlidhjet

PARIS


Organizata Botërore e Shëndetësisë ka paralajmëruar se Iraku përballet me rrezikun e shpërthimit të sëmundjeve ngjitëse, nga mungesa e ujit të pijshëm dhe spitaleve të stërmbushura.
Zëdhënësja Melanie Zipperer tha se "organizata sheh rrezik të madh" nga shpërthimi i epidemisë, sidomos i kolerës dhe i sëmundjeve të mushkërive.
Kryqi i Kuq Ndërkombëtar tha se në spitalet e Bagdadit mungojnë ilaçet, uji dhe energjia alektrike.
XS
SM
MD
LG