Ndërlidhjet

NAXHAF


Një drejtues i lartë i shitëve të Irakut, Abdul Majid al Kohei, është vrarë nga një bombë në një xhami të Naxhafit, së bashku me një nga ndihmësit e tij.
Rrethanat e incidentit janë ende të paqarta.
Shtëpia e Bardhë e ka "dënuar fuqishëm" vrasjen dhe ka shprehur mbështetjen për popullin e Naxhafit pas kësaj humbje.
XS
SM
MD
LG