Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri i jashtëm gjerman ka kërkuar nga forcat e koalicionit të drejtuara nga Shtetet e Bashkuara, të mbrojnë përfaqësitë diplomatike në Bagdat nga grabitësit.
Kërkesa e Gjermanisë erdhi pasi ambasada gjermane dhe qendra kulturore frnaceze në kryeqytetin iraken u plackitën nga turmat.
XS
SM
MD
LG