Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një delegacion i Departamentit të Shtetit do të takohet me përfaqësues të opozitës irakene në Nasirijah javën e ardhshme.
Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit, Richard Baucher, ka sqaruar se takimi "do të mbledhë së bashku përfaqësues të të gjitha zonave të cliruara të Irakut" dhe të grupeve të ndryshme opozitare.
Delegacioni amerikan do drejtohet nga Zalamy Khalilzad, i dërguari i posacëm i Shtëpisë së Bardhë për rajonin.
XS
SM
MD
LG