Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shumë shkencëtarë irakienë, ekspertë për armët biologjike, e kanë lëshuar vendin dhe janë strehuar në Siri, shkruan "Washington Times", duke u thirrur në deklaratat e zyrtarëve amerikanë.
Një burim i shërbimit të inteligjencës ka pohuar se disa ekspertë irakienë për armët e shkatërrimit në masë, madje përmes Sirisë kanë arritur në Francë.
Në mesin e tyre gjendet edhe eksperti i njohur për armët biologjike Huda Amah, njeri me ndikim në partinë Baath, që gjendet në listën e 55 zyrtarëve më të kërkuar të Irakut, të cilën dje e bëri publike Komanda Qendrore amerikane.
XS
SM
MD
LG