Ndërlidhjet

SULEJMANIA


Jalal Talabani, kreu i Unionit Patriotik të Kurdistanit, që vepron në pjesën veriore të Irakut ka kërkuar nga vendet e rajonit, të mos ndërhyjnë në punët e brendshme të Irakut.
Talabani ka theksuar se Irani, Jordania, Siria dhe Turqia duhet t'ja lënë vetë irakenëve të vendosin për të ardhmen e tyre.
Kurdët, arabët, turkmenët dhe sirianët do të mund të jëtojnë në paqe në Irak, ka thënë udhëheqësi i kurdëve të Irakut.
XS
SM
MD
LG