Ndërlidhjet

UASHINGTON


Siria do përballet me një sërë masash "diplomatike, ekonomike apo të një natyre tjetër" nëse Damasku nuk bashkëpunon me Shtetet e Bashkuara në kapjen e drejtuesve të regjimit të Sadam Huseinit.
Sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell ka theksuar se shpreson që vendet në Lindjen e Mesme kanë kuptuar ndryshimet në rajon.
"Ne kemi një situatë të re në rajon dhe shpresojmë se vendet e rajonit do të rishohin praktikat dhe sjelljet e tyre që kanë pasur në të shkuarën", ka deklaruar Powell.
XS
SM
MD
LG