Ndërlidhjet

GJENEVË


Spitalet dhe klinikat në qytetin verior të Kirkukut, në Irak, janë dëmtuar rëndë nga luftimet dhe plackitjet, bën të ditur Organizata Botërore e Shëndetësisë.
Të njëjtat burime pohojnë se medikamentet, paisjet, madje dhe dritaret janë vjedhur apo shkatërruar.
Gjëndje e ngjashme është në të gjitha spitalet e vendit.
XS
SM
MD
LG