Ndërlidhjet

LUKSEMBURG


Bashkimi Evropian ka kërkuar nga Turqia shpejtimin e reformave, të nevojshme për fillimin e bisedimeve për anëtarësi.
Komisioneri evropian për zgjerimin e BE-së, Guenter Verheugen me këtë rast ka theksuar:
"Dëshiroj të them se kam inkurajuar fuqimisht ministrin e jashtëm Gul dhe qeverinë e tij në mënyrë që pala turke të bëjë c'është e mundur për të përmbushur kriteret politike këtë vit."
XS
SM
MD
LG