Ndërlidhjet

BRUKSEL


NATO-ja ka shprehur gatishmërinë për marrjen përsipër të drejtimit të misionit paqeruajtës në Afganistan.
Oferta e Aleancës, sipas zëdhënësit të saj Yves Brodeur, ka ardhur pas kërkesës së bërë nga Kanadaja, Gjermania dhe Hollanda që NATO të luajë rol themelor në drejtimin e misionit.
Aktualisht komandën e misionit në Afganistan e kanë Gjermania dhe Hollanda.
XS
SM
MD
LG