Ndërlidhjet

KRAFORD/TEKSAS


Shtetet e Bashkuara njoftojnë se janë duke u konsultuar me Japoninë, Korenë Jugore dhe Kinën se si t'i përgjigjen njoftimeve nga Korea Veriore se është duke riprocesuar karburantet e harxhuara bërthamore në centralin atomik, veprim ky që mund t'i mundësojë Fenianit që të prodhojë armë bërthamore.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë ka thënë se Shtetet e Bashkuara, pas konsultimeve me aleatët, do të marrin vendim lidhur me bisedimet e planifikuara më heret me Korenë Veriore, të parapara për javën e ardhëshme.
XS
SM
MD
LG