Ndërlidhjet

ANKARA


Ministri i Jashtëm i Turqisë, Abdullah Gul ka deklaruar se vendi i tij është i disponuar "në parim" që të dërgojë trupa në Irakun e pas luftës për qëllime paqëruajtëse.
Gul ka thënë se kushtet për një mbështetje të tillë do të jenë të hapura për diskutime midis Ankarasë dhe Uashingtonit.
Turqia do të marrë vendimin përfundimtar për dërgimin e mundshëm të trupave pasi Shtetet e Bashkuara t'a shqyrtojnë hollësisht këtë ofertë.
XS
SM
MD
LG