Ndërlidhjet

DAMASK


Presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak mbërriti në Siri për bisedime lidhur me Irakun dhe tensionimet midis Damaskut dhe Uashingtonit lidhur me armët e supozuara kimike të Sirisë.
Zyrtarët thanë se bisedimet midis Mubarakut dhe presidentit të Sirisë, Bashar al-Asad do të përqëndrohen në situatën mes Sirisë dhe Shteteve të Bashkuara, Irakun e pas-luftës dhe raportet bilaterale.
XS
SM
MD
LG