Ndërlidhjet

BAGRAM


Drejtuesit afganë kanë vënë më shumë forca në dispozicion në aksionet kundër anëtarëve të mbetur të talibanëve.
Zëdhënësi i trupave amerikane në Afganistan, Kolonel Roger King, ka bërë të ditur se një person i paidentifikuar ka sulmuar një bazë amerikane dhe ka përdorur bomba artizanale kundër ushtarëve afganë.
XS
SM
MD
LG