Ndërlidhjet

ANKARA


Kreu i delegacionit të Parlamentit Evropian, që po viziton Turqinë, ka kërkuar lirimin e menjëherëshëm të katër ish deputetëve kurdë, të cilët do dalin në gjyq për herë të dytë.
Gjyqi po zhvillohet në një kohë kur qeveria turke ka premtuar zbatimin e reformave ligjore dhe politike, të nevojshme për anëtarësinë në Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG