Ndërlidhjet

PRISHTINË


5 vetë kanë humbur jetën dhe së paku tre të tjerë janë plagosur, si pasojë e rrëshqitjes së dheut në fshatin Lluzhan në afërsi të Pejës.
Andrea Anjeli, zëdhënës i UNMIK-ut, tha se fatkeqësia ka ndodhur derisa nje grup punëtorësh po hapnin një kanal ujësjellësi.
XS
SM
MD
LG