Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i Thesarit e ka emëruar kreun e Universitetit Shtetëror të Miçigenit koordinator për rindërtimin e Irakut.
Peter McPherson, ish- zyrtar i lartë i financave në administratën e presidentit Ronald Regan, do të ndihmojë në rindërtimin e ministrisë së financave, bankën qendrore dhe sistemin bankar.
XS
SM
MD
LG