Ndërlidhjet

SRINIGAR – INDI


Tre militantë dhe dy oficerë të sigurisë u vranë në kryeqëndrën e Kashmirit, rajon i kontrolluar nga India.
Militantët aktivizuan një automjet të mbushur me lëndë shpërthyese përpara ndërtesës së radio-televizionit vendas.
Grupe të caktuara në Kashmir kërkojnë pavarësinë e tij, ndërsa India dhe Pakistani kanë zhvilluar dy luftra për të marrë nën kontroll këtë territor.
XS
SM
MD
LG