Ndërlidhjet

LONDËR


Drejtuesja e Organizatës Botërore të Shëndetsisë, Gro Harlem Brundtland sot i ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare që të bashkëpunojë për parandalimin e përhapjes të SARS-it, Sindromit akut të rëndë të frymëmarrjes.
Në një intervistë për radion shtetërore britanike, ajo ka thënë se nuk është tepër vonë për të ndalur ''epideminë e parë të këtij shekulli'', siç e quajti SARS-in.
Nga kjo sëmundje në rrafshin borëtor kanë vdekur mbi 300 njerës dhe janë infektuar mbi 4.600 të tjerë.
XS
SM
MD
LG