Ndërlidhjet

SARAJEVË


Përfaqësues të Shqipërisë, Italisë, Kroacisë, Bosnjës dhe Malit të Zi po diskutojnë në Sarajevë rritjen e bashkëpunimit mes vendeve të Adriatikut.
Ministri i jashtëm italian, Franco Frattini, tha se Bashkimi Evropian i ka ofruar 4 vendeve ballkanike 110 milionë dollarë për të nxitur integrimin e tyre në BE.
XS
SM
MD
LG