Ndërlidhjet

PRAGË


Në Kinë mbi 3 mijë vetë janë prekur nga pneumonia vdekjeprurëse, S.A.R.S, ndërsa numri i viktimave ka shkuar në 139, bëjnë të ditur burimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë. Kina është dhe vendi ku kjo sëmundje është shfaqur për herë të parë nëntorin e kaluar.
Ndërsa në gjithë botën nga kjo sëmundje kanë vdekur 340 vetë, dhe janë infektuar mbi 5 mijë njerëz, shumica e të cilëve në vendet aziatike.
Kanadaja është vendi më i prekur jashtë kontinentit aziatik.
XS
SM
MD
LG