Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri palestinez, Yasser Arafat kërkoi nga Parlamenti që të punojë për unitetin kombëtar dhe të aprovojë qeverinë e mandatarit, Mahmoud Abbas.
Arafat ka bërë thirrje për ''paqë reale dhe siguri'' në rajon, kurse Mahmoud Abbas ka thënë se nuk do të ketë paqë reale derisa kolonët izraelitë të largohen nga territori palestinez.
Ai ka thënë gjithashtu se vetëm shërbimi i sigurisë do të lejohet të mbajë armë, duke sinjalizuar synimin e tij për çarmatosjen e grupeve militante.
Ndërkohë në Bregun Perëndimorë dhe në Brezin e Gazës forcat izraelite kanë vrarë tre palestinezë.
XS
SM
MD
LG