Ndërlidhjet

MADRID


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell arriti në Madrid, duke filluar turneun tre ditësh diplomatik në Evropë dhe në Lindje të Mesme.
Powell sot do të qëndrojë në Spanjë, nesër në Shqipëri dhe pastaj do të vazhdojë rrugën për në Siri dhe Liban.
Në Tiranë sekretari amerikan i shtetit do të nënshkruaj Kartën e Adriatikut me ministrat e jashtëm të Shqipërisë, Kroacisë dhe Maqedonisë.
XS
SM
MD
LG