Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryetari i Kosovës, Ibrahim Rugova, ka përgëzuar presidentin amerikan, George Bush, me rastin e përfundimit të luftës në Irak.
Në mesazhin e kryetarit Rugova në mes të tjerash thuhet se "kjo është një ngjarje me rëndësi, sepse liruat një popull, forcuat paqen botërore dhe krijuat më shumë siguri për Shtetet e Bashkuara dhe miqtë tuaj, në mesin e të cilëve është dhe vendi im".
XS
SM
MD
LG