Ndërlidhjet

PEKIN


Kina raportoi edhe shtatë vdekje nga virusi i SARS-it dhe 163 raste të reja infektimi dhe ka vendosur të mabjë të mbyllura edhe dy javë shkollat fillore dhe të mesme në Pekin-për të parandaluar epideminë.
Nga Sindromi akut i rëndë i frymëmarrjes në Kinë kanë vdekur 197 njerës, kurse 4.125 janë infektuar.
Në rrafshin botëror nga SARS-i kanë vdekur 430 njerës, kurse 6.500 janë të infektuar nga virusi.
XS
SM
MD
LG