Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara po përqëndrojnë vëmendjen e tyre në Lindjen e Mesme. Në orët e vona të mbrëmjes së sotme presidenti amerikan, George Bush do të mbajë një fjalim lidhur me krijimin e një zone të lirë tregtare mes Shteteve të Bashkuara dhe Lindjes së Mesme në 10 vitet e ardhshme. Ndërsa sekretari amerikan i Shtetit, Colin Powell, po viziton rajonin, ku do takohet me kryeministrin izraelit, Sharon dhe atë palestinez Abaz.
XS
SM
MD
LG