Ndërlidhjet

MOSKË


Zëvendës prokurori shtetëror i Rusisë, Mikhail Fridinsk ka thënë se zyrtarët kanë zbuluar varreza masive në Çeçeni me kufomat e nja 110 ushtarëve federalë rus. Ai ka thënë se varrezat janë gjetur në distriktin e Groznit, Gudermesit, Urus-Martanit, Shalit dhe Naurskyt.
Ndërkaq, një zyrtar i administratës pro-moskovite në Çeçeni ka thënë se në sulmet e kryengritësve gjatë harkut të fundit kohor janë vrarë gjashtë ushtarë rus kurse dymbëdhjetë të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG