Ndërlidhjet

PODGORICË


Filip Vujanoviq deklaroi sot se do t'e shpie Malin e Zi në familjen Evropiane, pasi rezultatat preliminare sugjeruan se ai i ka fituar zgjedhjet e djeshme presidenciale.
''Unë do të jemë presidenti që do t'e udhëheqë Malin e Zi hapë-pas-hapi drejtë Evropës në ate mënyrë që ne do të vazhdojmë të bashkëpunojmë me Evropën me qëllim që të bëhemi anëtarë të saj'' , ka deklaruar Vujanoviq.
Ai thotë se favorizon shkëputjen nga Sërbia, por se partia e tij do t'i japë një shannsë unionit të ri Serbia dhe Mali i Zi.
XS
SM
MD
LG