Ndërlidhjet

KJEV


Ministri i jashtëm rus, Igor Ivanov, ka bërë të ditur se brenda javës do të mund të arrihet një zgjidhje për heqjen e sanksioneve ndaj Irakut.
Ivanov ka vlerësuar projektin e ri të rezolutës të paraqitur nga Shtetet e Bashkuara.
Edhe Gjermania dhe disa vende të tjera anëtare të Këshillit kanë mirëpritur ndryshimet.
XS
SM
MD
LG