Ndërlidhjet

DILI


Timori Lindor ka shënuar sot një vjetorin e shpalljes së pavarësisë.
Pas qindra vjetësh nën drejtimin e Portugalisë dhe Indonezisë, në gusht të vitit 1999 populli i Timorit Lindor, votoi në referendumin, përmes të cilit u shpall shtet i pavarur.
XS
SM
MD
LG