Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti Bush dhe kryeministri palestinez Mahmud Abas gjatë një bisede telefonike të zhvilluar sot kanë theksuar "nevojën e padiskutueshme" për të luftuar terrorizmin në Lindjen e Mesme.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleischer e ka cilësuar bashkëbisedimin Bush-Abas si "miqësor dhe me shpresë".
XS
SM
MD
LG