Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell e ka kritikuar televizionin Al-Jazeera për shkak të emitimit të një kasete me zërin si,ç pohohet të njërit nga bashkëpunëtorët më të lartë të Osama Bin Ladenit, duke theksuar se transmetimi ka mbjellë më shumë urrejte anembanë botës.
''Ne mendojmë se ka qenë fatkeqe që al Jazzera transmetoi shiritin. E gjitha që ka bërë janë rritja e tensionimeve anembanë rajonit, duke u lejuar terroristëve të kenë ate lloj pranie në valët e mediave'', ka thënë sekretari amerikan i shtetit.
Kaseta e transmetuar nga Al-Jazeera bënte thirrje për sulme të armatosura kundër caqeve amerikane, evroperëndimore dhe izraelite.
XS
SM
MD
LG