Ndërlidhjet

PEKIN


Kina raportoi edhe shtatë raste të tjera vdekjesh nga SARS-i dhe 16 të infektuar në harkun e fundit kohor.
Numri i njerëzsve që kanë vdekur në Kinë nga sëmundja e SARS-it ka arritur në 315, kurse i të infektuarve në 5.316 raste.
Hong Kongu njoftoi se nga virusi i SARS-it kanë vdekur edhe katër njerës, kurse Tajvani ka regjistruar 12 raste të reja infektimi.
XS
SM
MD
LG